Έγκριση θέσεων μαθητείας για σπουδαστές του Δ.ΙΕΚ Πρέβεζας

Βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε την έγκριση θέσεων μαθητείας για καταρτιζόμενους του τμήματος Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων, οι οποίες εγκρίνονται σύμφωνα με την ΚΥΑ-47100476/16.11.2020.

Μαθητευόμενοι σπουδαστές μας συνδέονται µε Σύμβαση Μαθητείας µε τον εργοδότη, λαμβάνοντας αμοιβή, σύμφωνα µε την ισχύουσα νομοθεσία, και έχοντας ασφαλιστική κάλυψη.

Η εφαρμογή και η περιφερειακή διεύρυνση του θεσμού της μαθητείας αποτελεί μία βασική πρόταση-κατεύθυνση του στρατηγικού σχεδιασμού της Διοίκησης του Δ.ΙΕΚ Πρέβεζας, για την αναβάθμιση της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης και μπορεί να αποτελέσει πυλώνα ενίσχυσης -αυτής καθεαυτής- της ελκυστικότητάς της.

26/04/2024. Επιμέλεια δικτυακού τόπου: Σταμάτη Λαμπρινή, MSc in Advanced Information Systems