Υποβολή αιτήσεων επιλογής στις Νέες Ειδικότητες του Ι.Ε.Κ. Πρέβεζας

Το Δημόσιο Ι.Ε.Κ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ, κατόπιν σχετικής διερεύνησης της περιφερειακής αγοράς εργασίας και έπειτα από διαβούλευση με τους εκπροσώπους της, ανακοινώνει ότι κατά το φθινοπωρινό εξάμηνο 2012Β΄ (Σεπτέμβριος 2012) θα λειτουργήσουν οι παρακάτω ειδικότητες:

1. Βοηθός Μαγειρικής Τέχνης
  2. Προσωπικό Ιδιωτικής Ασφάλειας
  3. Προσχολικής Αγωγής, Δραστηριοτήτων Δημιουργίας κι Έκφρασης
  4. Τεχνικός Βιολογικής και Οικολογικής Γεωργίας
  5. Ιατρικός Επισκέπτης
  6. Τεχνικός μηχανών θαλάσσης και σκαφών αναψυχής (Εγγραφή στο Γ' Εξάμηνο με πτυχίο ΤΕΕ-ΕΠΑΛ)
  7. Ειδικός ξενοδοχειακών υπηρεσιών και τροφοδοσίας  (Εγγραφή στο Γ' Εξάμηνο με πτυχίο ΤΕΕ-ΕΠΑΛ)
  8. Νοσηλευτικής χειρουργείου (τμήμα Λευκάδας)  (Εγγραφή στο Γ' Εξάμηνο με πτυχίο ΤΕΕ-ΕΠΑΛ)

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερώνονται από την ιστοσελίδα μας ή να τηλεφωνούν στο 2682029066 όλες τις εργάσιμες ημέρες από 09:30 ? 14:30.

Ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους ότι η διαδικασία υποβολής αιτήσεων επιλογής για τις νέες ειδικότητες των Δημοσίων Ι.Ε.Κ. για το φθινοπωρινό εξάμηνο 2012, ξεκινά από Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2012 και λήγει την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2012.

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν μαζί τους:

• Την αστυνομική τους ταυτότητα ή διαβατήριο.
  • Απολυτήριο Λυκείου ή Γυμνασίου.

Σημειώνεται ότι:

• Οι τρίτεκνοι ή πολύτεκνοι πρέπει να προσκομίσουν αντίστοιχο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.
  • Οι αλλοδαποί πρέπει να προσκομίσουν άδεια παραμονής και αν δεν έχουν αντίστοιχο τίτλο από σχολείο της χώρας μας, πιστοποιητικό Ελληνομάθειας.
  • Για ειδικότητες Γυμνασίου απαιτείται κατάθεση Απολυτηρίου Γυμνασίου
  • Για ειδικότητες Ενιαίου Λυκείου (ΕΛ) απαιτείται κατάθεση Απολυτηρίου Λυκείου ή Απολυτηρίου-Πτυχίου ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ , ΤΕΕ (Β? κύκλου), ΤΕΛ ή ΕΠΛ.
  • Για ειδικότητες Γ? εξαμήνου (ΤΕΕ) απαιτείται υποβολή Πτυχίου ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ , ΤΕΕ (Β? κύκλου), ΤΕΛ ή ΕΠΛ, με την προϋπόθεση ότι υπάρχει αντιστοιχία της ζητούμενης ειδικότητας με την ειδικότητα αποφοίτησής τους.
29/03/2024. Επιμέλεια δικτυακού τόπου: Σταμάτη Λαμπρινή, MSc in Advanced Information Systems